MADE IN

EUROPE

W fabryce w Bierawie na południu Polski, powstają najwyższej jakości produkty oświetleniowe. Produkujemy według surowych europejskich standardów i kreujemy dodatkowe miejsca pracy w Europie.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego klienta i społeczna odpowiedzialność.

Polityka, którą realizujemy promuje dobro społeczeństwa i środowiska, jednocześnie zmniejszając negatywny wpływ na nie poprzez wprowadzanie korzystnych zmian.

FSC® DLA PRZYSZŁYCH

POKOLEŃ

Drewno to dla nas wiele więcej niż tylko surowiec. Prócz tego, że to wspaniały materiał do wyrobu lamp, jest to ważny zasób naturalny, którego istnienie chcemy chronić.

SPOT Light jest jednym z nielicznych producentów opraw oświetleniowych w Europie, którzy posiadają certyfikat FSC®.

Ten znak, widniejący na naszych produktach, gwarantuje, że drewno używane do produkcji naszych lamp jest legalnie pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

NATURALNE

surowce

Ten znak, widniejący na naszych produktach, gwarantuje, że drewno używane do produkcji naszych lamp jest legalnie pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Bazujemy na zasobach naturalnych i surowcach odnawialnych, dlatego nasze produkty są pakowane bez plastikowych woreczków i folii bąbelkowej. Do pakowania lamp używamy kartonowych pudeł pochodzących z recyklingu oraz papierowej taśmy klejącej.

Małe elementy znajdują się w papierowych torebkach, a całość opakowania dla zabezpieczenia produktów jest wypełniona papierem.

Instrukcje produktowe drukowane są na papierze pochodzącym z recyklingu. Z kolei abażury są wykonane na bazie folii pochodzącej i nadającej się do recyklingu.

TRWAŁE

i naprawialne

Produkty oświetleniowe SPOT Light są trwałe i naprawialne. Wystarczy wybrać najwyższej jakości lampę wyprodukowaną przez nas i cieszyć się nią przez długi czas – a gdy z różnych powodów lampa przestanie działać nie wyrzucaj jej – odeślij produkt do naszej fabryki, a my z przyjemnością damy mu drugie życie.

Ponadto gwarantujemy dostępność części zamiennych przez co najmniej 10 lat od zakupu. Dbając o ilość zużytych surowców naturalnych dbasz o środowisko w którym żyjemy.

W naszych oprawach oświetleniowych stosujemy najwyższej jakości wymienialne diody LED SAMSUNG, dzięki czemu na źródła światła LED w technologii 24V udzielamy aż 5-letniej gwarancji, a na źródła światła LED w technologii 12V udzielamy 3-letniej gwarancji.

Razem z nami zadbaj też o ilość zużywanej energii stosując wymienialne i naprawialne źródła światła LED.

ECO

odpowiedzialność

Krótkie trasy transportowe na terenie UE to także krótkie terminy dostaw. Małe minima zamówieniowe pozwalają produkować tylko to co potrzebne naszym odbiorcom – dzięki temu optymalizujemy ilości produkowanych i w rezultacie przewożonych towarów.

Gazy cieplarniane, takie jak dwutlenek węgla i metan, są odpowiedzialne za zmiany klimatu i negatywne zmiany w naszym ekosystemie. Produkujemy na terenie UE, dzięki czemu nasze lampy odbywają krótką drogę do klienta i związane z tym emisje CO2 pozostają niskie.

Ponadto 80% komponentów użytych do produkcji naszych lamp pochodzi z odległości do 150km od naszego zakładu produkcyjnego, co również oznacza krótkie trasy transportowe i minimalną emisję CO2 na całej długości łańcucha dostaw.

ECO

odpowiedzialność

Jako firma jesteśmy „elektrycznie neutralni” – panele słoneczne 150KW zainstalowane w naszej firmie, całkowicie pokrywają nasze potrzeby energetyczne - wytwarzamy więcej energii elektrycznej niż zużywamy. Posiadamy dwie ładowarki do samochodów elektrycznych, które są zasilane z energii słonecznej.

Mamy świadomość jak ważne są „zielone płuca” dlatego na 5 ha naszej powierzchni aż 2,6 ha to tereny zielone. Woda deszczowa jest poddawana jest przez nas zbiórce i używana jest do podlewania roślin oraz prac ogrodniczych – na terenie fabryki posiadamy zbiornik podziemny 56 000l.

Odpady kartonowe są powtórnie używane – zgniatane i cięte w specjalny sposób i są używane jako wypełniacze do pakowania produktów. Z odpadów jakie mamy z własnej stolarni produkujemy pellet.

ECO

HOME

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i naszych klientów SPOT Light wkracza w erę zero waste tworząc linię ECO HOME. Linia produktów rewolucyjnych w dziedzinie oświetlenia.

  • do 95% produktów bez plastiku
  • Elementy biodegradowalne, takie jak folia podkładowa do abażurów, kable bez PCV, ceramiczne i metalowe oprawki lamp oraz ceramiczne końcówki żyrandolowe
  • Drewno, papier i tapety z certyfikatem FSC®
  • Naturalne materiały z Europy: drewno, tkaniny, ceramika, szkło, beton, papier
  • Wydajne, trwałe i naprawialne światła
  • Dostępność części zamiennych przez co najmniej 10 lat po sprzedaży produktu
  • Opakowanie w 100% wolne od plastiku