O firmie


Firma SPOT Light swoją działalność rozpoczęła w 1996r.

W niewielkim Cisku na południu Polski. Pan Christian Ortlieb - początkujący wówczas przedsiębiorca - postanowił zająć się produkcją opraw oświetleniowych typu spot, których brakowało na polskim rynku.

Pierwszy zakład produkcyjny mieścił się w domu rodzinnym właściciela a załoga liczyła 6 osób. Szybko okazało się, że siedziba w Cisku nie pomieści tak prężnie rozwijającej się firmy. Na przeprowadzkę zakładu do sąsiedniej miejscowości - Bierawa wpływ miały również powodzie i podtopienia, z których najgorsza okazała się, tzw. "powódź stulecia" w 1997r., kiedy to całkowitemu zniszczeniu uległy zapasy firmy a pomieszczenia produkcyjne zostały poważnie uszkodzone. Od 2008r. w nowej lokalizacji w Bierawie, na areale ponad 5 ha praktycznie nieustannie prowadzona jest rozbudowa zaplecza magazynowego i produkcyjnego firmy. Obecnie SPOT Light dysponuje:

  • 6.200 mkw powierzchni magazynowej (9.200 miejsc paletowych),
  • 2.500 mkw powierzchni produkcyjnej,
  • 1.600 mkw powierzchni biurowej i socjalnej.

Grupa SPOT Light zatrudnia ok. 180 osób, z czego większość to kobiety z okolicznych miejscowości. Asortyment SPOT Lightu obejmuje dzisiaj ponad 3 tysiące produktów - od kryształowych żyrandoli, poprzez lampy drewniane i klasyczne, do nowoczesnego designu. Do klientów firmy zaliczają się największe sieci handlowe, hurtownie oraz salony oświetleniowe w kraju i za granicą; SPOT Light eksportuje swoje produkty do 46 krajów na świecie. Swoją przyszłość firma wiąże z dalszym rozwojem własnej produkcji, w szczególności modeli wykonanych z polskiego, certyfikowanego drewna, betonu i metalu.

SPOT Light jest prekursorem stosowania technologii LED 24V w oprawach drewnianych. Charakteryzuje się ona wysokim współczynnikiem mocy, tzw. Power Factor świadczącym o dużej energooszczędności. Niższa, niż w szeroko stosowanej technologii LED 12V, emisja ciepła przekłada się nie tylko na dłuższą żywotność opraw, ale pozwala również przygotować moduły z większą ilością diod, a tym samym z większą emisją światła. Do produkcji naszych opraw używamy zasilaczy, diod oraz ściemniaczy dotykowych na najwyższym światowym poziomie. Przekłada się to na optymalny efekt oświetleniowy: silne, ciepłe, stabilne światło bez uciążliwego efektu migotania. Moduły LED 24V zabudowane w naszych oprawach oświetleniowych charakteryzują się najwyższą jakością, którą potwierdzamy udzielając na nie 5-letniej gwarancji.

Ludzie, żeby żyć potrzebują lasów - filtrują wodę, którą pijemy i powietrze, którym oddychamy. Bez respektowania zasad ochrony przyrody w gospodarce leśnej zachowanie tego niezwykłego dobra naturalnego dla przyszłych pokoleń nie będzie możliwe. SPOT Light jako jeden z nielicznych producentów oświetlenia w Europie posiada certyfikat FSC®. Oznacza to, że do produkcji naszych opraw drewnianych używamy drewna pochodzącego z lasów spełniających standardy dobrej praktyki drzewnej. Kupując nasze produkty z najwyższej jakości polskiego drewna dębowego, bukowego i brzozowego masz pewność, że zostały wykonane z surowców pochodzących z legalnego źródła i przyczyniasz się tym samym do ochrony ekosystemów leśnych.