O firmie

 

Firma SPOT Light swoją działalność rozpoczęła w 1996r. w niewielkim Cisku na południu Polski. Pan Christian Ortlieb - początkujący wówczas przedsiębiorca -  postanowił zająć się produkcją opraw oświetleniowych typu spot, których brakowało na polskim rynku.

Pierwszy zakład produkcyjny mieścił się w domu rodzinnym właściciela a załoga liczyła 6 osób. Szybko okazało się, że siedziba w Cisku nie pomieści tak prężnie rozwijającej się firmy. Na przeprowadzkę zakładu do sąsiedniej miejscowości - Bierawa wpływ miały również powodzie i podtopienia,  z których najgorsza okazała się, tzw. "powódź stulecia" w 1997r., kiedy to całkowitemu zniszczeniu uległy zapasy firmy a pomieszczenia produkcyjne zostały poważnie uszkodzone. Od 2008r. w nowej lokalizacji w Bierawie, na areale ponad 5 ha praktycznie nieustannie prowadzona jest rozbudowa zaplecza magazynowego i produkcyjnego firmy. Obecnie SPOT Light dysponuje:

-  6.200 mkw powierzchni magazynowej (9.200 miejsc paletowych),

-  2.500 mkw powierzchni produkcyjnej,

-  1.600 mkw powierzchni biurowej i socjalnej.


Grupa SPOT Light zatrudnia ok. 180 osób, z czego większość to kobiety z okolicznych miejscowości.

Asortyment SPOT Lightu obejmuje dzisiaj ponad 3 tysiące produktów - od kryształowych żyrandoli, poprzez lampy drewniane i klasyczne, do nowoczesnego designu. Do klientów firmy zaliczają się największe sieci handlowe, hurtownie oraz salony oświetleniowe w kraju i za granicą; SPOT Light eksportuje swoje produkty do 46 krajów  na świecie.

Swoją przyszłość firma wiąże z dalszym  rozwojem własnej produkcji, w szczególności modeli wykonanych z polskiego, certyfikowanego drewna, betonu i metalu